Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Produkt dnia

Cudowne medaliki są od wieków nieodłącznym elementem polskiej kultury. Ma je praktycznie każdy wierzący. Jedni są świadomi ich mocy której często doświadczyli, inni sceptycznie podchodzą do opieki świętego płynącej z medalika. Nie ma jednak wątpliwości, że popularność świętych medalików musi świadczyć o ich sile i opiece nad daną osobą.

Nie wiadomo gdzie zostały wybite medaliki, jednak wzmianki o pierwszych medalikach z wizerunkami świętych pochodzą już z XV wieku. Wraz ze wzrostem pobożności, szczególnie w okresie Baroku stały się nieodłącznym elementem każdego wierzącego – istniało przekonanie, że wizerunek świętego jest rodzajem jego bezpośredniej obecności i stale roztaczanej opieki. Medaliki sprawiały cuda, chroniły przed tragediami, były składanymi w kościołach wotami. Były to zarówno niewielkie wizerunki jak i bardzo duże przedstawienia sylwetek świętych patronów.

Cudowny medalik nadal chroni przed złem i jest wyrazem czci dla świętych. Jest delikatny i subtelny, pasując do każdego łańcuszka. Medaliki wykonane są w całości ze srebra wysokiej jakości, mogą być przeznaczone na pobożny prezent jako pamiątka chrztu, pierwszej komunii lub bierzmowania. Przedstawiają wizerunki świętych lub Matki Bożej, wraz z popularnymi sentencjami będącymi słowami modlitwy i prośbą o roztaczanie stałej ochrony. Na rewersie znajdują się symbole świętych. Medaliki są solidnie wykonane, nie ulegają zerwaniu i z racji swojej lekkości ich noszenie nie jest odczuwalne. Mogą być skrywane pod odzieżą lub eksponowane, pasując nawet do eleganckiego stroju.

Cudowny Medalik M. B. Niepokalanej 43mm SREBRO 925 Cudowny Medalik M. B. Niepokalanej 43mm SREBRO 925
Producent: Craftex
Cena: 62,99 zł (netto: 51,21 zł )
szt.
zobacz więcej
Cudowny Medalik - 27mm srebrny - duży Cudowny Medalik - 27mm srebrny - duży
Producent: Avora
Cena: 26,99 zł (netto: 21,94 zł )
Cudowny Medalik Niepokalanej - owalny -18mm Cudowny Medalik Niepokalanej - owalny -18mm
Producent: Avora
Cena: 10,99 zł (netto: 8,93 zł )
szt.
zobacz więcej
Cudowny medalik - mały skromny cały ze srebra - 14mm Cudowny medalik - mały skromny cały ze srebra - 14mm
Producent: Avora
Cena: 8,99 zł (netto: 7,31 zł )
szt.
zobacz więcej
Cudowny medalik - ażurowy oksydowany solidny Maryjny Cudowny medalik - ażurowy oksydowany solidny Maryjny
Producent: Avora
Cena: 31,99 zł (netto: 26,01 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl