Lusterka stomatologiczne - podstawa higieny jamy ustnej 1
Lusterka stomatologiczne - podstawa higieny jamy ustnej

Po co nam lusterko stomatologiczne?

Zadbane zęby to powód dumy i ciągłego uśmiechu. Aby takie były, konieczna jest odpowiednia profilaktyka dentystyczna, którą można rozpocząć w domowym zaciszu. Niezbędnym elementem fachowej higieny jamy ustnej jest lusterko dentystyczne.

Lusterko dentystyczne to podstawa każdego badania wykonywanego przez lekarza stomatologa. Pomaga mu ono w dokładnym obejrzeniu jamy ustnej i ocenieniu jej stanu, co prowadzi do wydania diagnozy. Tak jak stomatolog możesz samodzielnie w domu za pomocą lusterko skontrolować stan swoich dziąseł i zębów. Warto również używać lusterka stomatologicznego, by co jakiś czas badać stan zębów dzieci, ponieważ najczęściej nie są one w stanie bez pomocy właściwie zadbać o zęby. Dokonując takiego domowego przeglądu zębów pociech, można szybko zauważyć pojawiające się problemy i szybko na nie reagować, by oszczędzić dziecku i sobie niepotrzebnego stresu oraz bólu zębów.

Jednymi z bardziej popularnych lusterek stomatologicznych są lusterka płaskie, zapewniające dobrą widoczność podczas przeglądu stanu jamy ustnej. Do bardziej profesjonalnych z kolei należą lusterka rodowane, na których nie osiada mocno para.

Jest wiele dostępnych rodzajów lusterek. Stosowane w gabinetach stomatologicznych są najczęściej jednorazowe lusterka, sterylnie opakowane. Można zakupić także lusterka plastikowe, których uchwyty mogą być wielokolorowe, jednak ich budowa uniemożliwia wymianę lusterka. Najbardziej wytrzymałe są lusterka metalowe. Można kupić metalowy uchwyt i do niego dobrać komplet lusterek, np. rodowanych, dwustronnych, czy powiększających i dowolnie wymieniać.

Lusterka stomatologiczne można obecnie zakupić bez problemu na Craftex.eu. W swojej ofercie mamy lusterka i uchwyty niemieckiej firmy Hahnenkratt. Firma ta oferuje wysokiej jakości produkty łączące w sobie najnowsze dostępne technologie wytwarzania oraz doświadczenie wynikające z codziennej praktyki. Lusterka tej firmy można sterylizować i dezynfekować wielokrotnie, a nie tracą one swoich właściwości.

Z ofertą lusterek stomatologicznych i uchwytów zapoznasz się tutaj.

Jak badać się przy pomocy lusterka dentystycznego?

Najlepiej regularnie :) Chcąc samodzielnie badać się w Craftex - polecamy duże lustro i telefon komórkowy z funkcją latarki. To zupełnie wystarczy! Lusterko podświetlamy światłem latarki z telefonu komórkowego. A obraz obserwujemy na dużym lustrze. Jeśli zobaczymy jakieś nowe ubytki, zmiany, radzimy skonsultować się ze stomatologiem. 

Życzymy dużo zdrowia! I zapraszamy na zakupy :)

Komentarze do wpisu (1)

1 maja 2018

Kupiłam lusterko, samodzielnie oceniam zęby. Polecam każdemu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl