Tania biżuteria srebrna 1
Tania biżuteria srebrna

Wszyscy kochamy srebro

Srebro jest piękne, srebro jest ponadczasowe, srebro jest niedrogie. Niedrogie? Pewnie oszukane. Niekoniecznie. Chcielibyśmy, żebyście Państwo zrozumieli proces kształtowania się wysokich cen na biżuterię.

Biżuteria jest wyrobem ekskluzywnym, biżuteria nie jest produktem "pierwszej potrzeby". Właściciele sklepów jubilerskich doskonale o tym wiedzą, jest to dla nich swoistym przekleństwem. Z racji wolno rotującego asortymentu ceny ustawione są wysoko, po to żeby choć częściowo zrekompensować sobie długi cykl obrotu tym luksusowym towarem. Do tego wszystkiego dochodzi psychologiczna pułapka, zwana efektem Veblena, czyli prestiżu.

Biżuteria srebrna ma swoją cenę

Z natury skłonni jesteśmy zapłacić więcej za prestiżowe wyroby, którymi na pewno jest biżuteria. Efekt ten ma swoje podstawy - przecież sami wiemy, że wyprodukowanie jakościowych wyrobów wiąże się z zaangażowaniem większej ilości zasobów, surowców i pracy ludzkiej, co musi się przełożyć z matematycznego punktu widzenia na cenę. Kolejnym elementem w układance jest cena samego cennego kruszca - srebra. Srebro od kilku lat systematycznie drożeje. Widmo zbliżającego się kolejnego kryzysu finansowego powoduje automatyczną ucieczkę inwestorów z innych aktywów finansowych w metale szlachetne, szczególnie złoto, a przy okazji srebro. Ten element jest trudny do przewidzenia, ceny srebrna zmieniają się każdego dnia. My producenci działający na niewielką w porównaniu z wielkimi ogólnonarodowymi koncernami musimy się pogodzić z tak szybko zmieniającymi się cenami. Staramy się utrzymywać stabilne ceny naszych wyrobów, ale sami Państwo o tym wiecie, że na dłuższą metę nie jest to możliwe. 

Pojawia się zatem pytanie, jak kupować taniej wyroby ze srebra, srebrne kolczyki, naszyjniki, zawieszki? Podpowiadamy - kupujcie przez Internet od sprawdzonych sprzedawców. Podkreślamy sprawdzonych - gdyż dużo naszych konkurentów stosuje nieuczciwe praktyki sztucznego zaniżania cen, poprzez wprowadzanie klientów w błąd, sprzedając produkt pokryty warstwą srebra. Należy szczególnie uważać na biżuterię od sprzedawców produktów z Chin. Nie obowiązuje tam nasze prawo probiercze, nagminnym jest wybijanie mylnych prób 925 na wyrobach platerowanych - to jest z rdzeniem z taniego pospolitego materiału, a pokryte srebrem. Wyroby takie po krótkim czasie tracą swoje walory użytkowe - srebro na powierzchni materiału bazowego schodzi, czernieje, uwalniane zaczynają być nierzadko szkodliwe związki metali pochodzących z rdzenia. Nie warto ryzykować zdrowiem dla kilku zaoszczędzonych pozornie groszy - "Radość z zakupu taniego przedmiotu jest krótsza od niesmaku z jego jakości".
Także zawsze miejmy dozę rozsądku, nie wierzmy w cudowne okazje, bo takich nie ma.

Polskie produkty biżuteryjne wykonane ze srebra przez naszych rodzimych producentów muszą zostać zbadane w Urzędzie Probierczym pod kątem jakości srebra, to jest jego zawartości. Wyrób żeby mógł być uznany jako wykonany ze srebra próby 925, musi posiadać w swojej zawartości minimum 92,5% czystego srebra. Dodatkowo wyroby ważące powyżej 5,0gram muszą mieć wybite przez wspomniany urząd pieczęci symbolizujące srebro 925.

Jakość biżuterii srebrnej

Biżuteria srebrna będąca w ofercie Hurtowni Craftex jest wytwarzana w Polsce, na nasze zlecenie. Nie sprzedajemy wyrobów chińskich, biżuterii posrebrzanej, czy pokrytej w jakiś dziwny sposób srebrem. Wszystkie nasze wyroby jeśli to konieczne są badane w Urzędzie Probierczym, posiadają wymagane prawem cechy i imienniki producenta. 

Kupując u nas, omijacie Państwo kilku pośredników. Biżuteria od producenta, zanim trafi do salonu jubilerskiego przechodzi przez ręce kilku podmiotów gospodarczych. W uproszczeniu rynek wygląda tak:

  • producent biżuterii - podmiot zajmujący się zawodowo wytwarzaniem biżuterii srebrnej, cechujący ją i sprzedający dalej
  • hurtownik - podmiot działający na rynku nie detalicznym obsługujący tylko transakcje pomiędzy producentem a innymi dystrybutorami
  • sprzedawca dostarczający biżuterię od hurtowni do salonu jubilerskiego
  • jubiler - finalne miejsce w którym kupujemy biżuterię srebrną

Każdy z tych podmiotów generuje swoje specyficzne koszty prowadzenia działalności. Procentowo największe z nich są na ostatnim miejscu - u jubilera. W kosztach takich mieszczą się wynajem lokalu, jego wyposażenie (co jest czasami bardzo kosztowne), koszt utrzymania pracowników, reklama, podatki i inne opłaty.

Kupując u nas pomijacie państwo kilka etapów dystrybucji biżuterii srebrnej, to jest kilka etapów generujących koszty dla finalnych nabywców. Ograniczamy koszty, rezygnując z wysokich marż, nie posiadając okazałego detalicznego salonu jubilerskiego możemy sobie na to pozwolić, zachowując najwyższą jakość wyrobów. Dystrybuujemy te same produkty które znajdziecie Państwo u stacjonarnego jubilera. 

Co szczególnie polecamy naszym klientom?

Srebrne łańcuszki - nasze łańcuszki kupujemy w hurtowych ilościach po kilkadziesiąt, kilkaset sztuk. Współpracujemy z polskimi producentami srebrnej pancerki. W ofercie posiadamy wiele rozmiarów - najpopularniejszy to rozmiar 0,8 i 1,5 - nieco grubszy. Wymiary te to rozmiar drutu z którego robione są srebrne pancerki. 

Srebrne bransoletki - też w splocie pancerka lub innym, bardziej ozdobnym. Świetne wersje na lato tylko u nas - bransoletki na kostkę, do noszenia na plaży i nie tylko.

Jeśli chodzi o kolczyki srebrne to stawiamy na prostotę i ponadczasową elegancję, dlatego zamawiamy do produkcji klasyczne kulki w wielu rozmiarach, koła małe, średnie i duże. 

Bardzo fajnymi i niedrogimi ozdobami są zawieszki typu charms. W naszej ofercie szeroki wybór różnych modeli - zwierzątka, postaci, literki i różne symbole. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze zawieszki zostały odlane przez współpracującą z nami odlewnię - renomowanego producenta biżuterii. Z powodzeniem możemy powiedzieć że są to najfajniejsze i najtańsze zawieszki charms na polskim rynku.

Naszą największą dumą jest współpraca z polskim producentem srebrnych dewocjonaliów. Firma ta już z ponad dwudziestoletnią tradycją dostarcza srebrne medaliki - posiadamy ich najszerszy wybór w internecie. Srebrne krzyże możemy zaoferować w wielu rozmiarach. Wszystkie produkty dostępne są do natychmiastowej wysyłki z naszego magazynu.  

Porady jak kupować srebro

Na koniec podpowiemy Państwu na co zwrócić szczególną uwagę. Biżuterię srebrną zwyczajowo w handlu waży się w gramach, tak się ją też sprzedaje i opisuje na metkach jubilerskich. Czytając metkę widzicie Państwo jaka jest waga wyrobu oraz końcowa cena. Dzieląc te dwie wartości otrzymacie Państwo cenę za gram. W obrocie detalicznym dla większości produktów uważamy że osiągnięcie ceny poniżej 10zł za gram jest rozsądnym wyborem. Praktycznie wszystkie nasze biżuteryjne produkty sprzedajemy w takiej cenie. Zwróćcie Państwo również uwagę na opis przedmiotu, opis materiału z którego wykonana została biżuteria. Koszt srebra jest zasadniczym kosztem całego wyrobu. Także kupując wyroby posrebrzane, ceny mogą odbiegać mocno w dół w porównaniu z całkowicie srebrnym odpowiednikiem. Pytajcie sprzedawcę o jakość wyrobu, o cechowanie w Polsce. Nie bójcie się robić zakupów w Internecie, w sprawdzonych sklepach. Craftex jest prowadzony przez realną firmę - Brymax Spółka z o.o. Do każdej transakcji otrzymujecie Państwo paragon lub fakturę. Jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie Probierczym. Współpracujemy tylko z uznanymi producentami w Polsce jak i za granicą, stawiając na Włochy. Zapraszamy do zakupów. Na pewno będą udane.

Komentarze do wpisu (1)

13 marca 2019

Dzięki. Lubię waszą biżuterię srebrną :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl